AdMassCGP_2024_100let logo

EP ZA MLAJŠE MLADINCE

V mestu Tbilisi v Gruziji poteka prvo Evropsko prvenstvo za mlajše mladince. Izjemno generacijo slovenskih mlajših mladincev in mladink potrjuje številčnost zasedbe na prvenstvo, tekmuje namreč kar 15 mlajših mladincev in 22 mlajših mladink.

Slovenijo na tekmovanju zastopa kar pet naših atletov in atletinja: Aljoša Skok, Gregor Grahovac, Lovro Mesec Košir, Žiga Kopač, Jakob Filip Demšar in Liza Lap

Liza Lap se razvija v odlično metalko diska, kar potrjuje tudi met za osebni rekord, ki sedaj znaša 42,46 m, uvrstila se je  na končno 15. mesto. Aljoša Skok je v teku na 100 m zasedel končno 25. mesto (11,13), Žiga Kopač pa končno 30. mesto (11,19). Lovro Mesec Košir  je v teku na 400m z ovirami zasedel končno 21. mesto (56,80). Jakob Filip Demšar je v teku na 110 m z ovirami zasedel 30. mesto (14,80). V večernem času (19:25) nastopa v polfinalu teka na 400 m  Gregor Grahovac.