AdMassCGP_2024_100let logo

EA miting Velenje

Naši atleti so nastopali odlično, padlo je kar nekaj osebnih rekordov in norm za velika tekmovanja.

Zmago v razgibani konkurenci je dosegla Tina Sutej, ki prihaja v odlično formo. Preskočila je 450cm in bila povsem blizu na 462cm, kar bi bil nov držravni rekord na prostem. Ko se bodo kolena nehala šibiti pred daljšimi palicami in bodo močna meča prišla do izraza, lako pričakujemo res visoke skoke.

Na 400m je odlično tekla mlada Anita Horvat, z novim osebnim rekordom, ki sedaj znaša 55,84s, je osvojila tretje mesto ter se povsem približala normi za mladinsko svetovno prvenstvo, ki bo julija v Eugenu. Anita sicer že ima normo na 400m z ovirami. Na mladih svet stoji, tokrat je šlo res dobro tudi Manci Šepetavc, ki je prav tako postavila nov osebni rekord ter s petim mestom na 100m z ovirami in rezultatom 13,77 napovedala, da se vrača na pota stare slave. Ta dosežek je daleč hitrejši od norme za zgoraj omenjeno prvenstvo. Na ovirah sta tekli še Joni Tomičić Prezelj (8., 14,25s) in Laura Strajnar (11., 14,45s), na 400m pa Pina Gorišek (8., 58,57s) in Brina Mljač (11., 1:01,82).

Žan Rudolf se je pogumno boril z najboljšimi na 800m, na koncu pa se mu je poznalo, da ima težave z zdravjem, saj njegov zaščitni znak – odličen finiš – tokrat ni prišel do izraza. Po ubijalskem prvem krogu (pod 50s) je na koncu zasedel 9. mesto in rezultat 1:47,95. V tej disciplini so se izkazali tudi ostali naši atleti – nesrečna trinajstica je bila tokrat srečna za Žan Kozan, ki je tokrat premagal Jošta – Jost Kozan ter močno izboljšal osebni rekord in dosegel normo za evropsko prvenstvo U23. Žan je bil 13. (1:48,83), Jošt pa 14. (1:48,91), prav tako z osebnim rekordom. Pod mejo 1:50 se je spustil tudi Lovrenc Valič, ki je osvojil končno 17. mesto (1:49,77).

Precej več kot 1500m je pretekla Maruša Mišmaš, ki se je celo pot izogibala tekmovalkam, malo levo, malo desno, na koncu pa je vseeno dosegla odličen rezultat (4:14,33) ter napovedala (tudi na RTV), da lahko teče še veliko htireje.

Osmo mesto je v teku na 200m osvojil Jan Zumer (21,41s), v ženski konkurenci je bila Aneja Kodrič 9. (25,28s), povratnica po poškodbi, Maja Petrovič, pa 11. (25,38s). Na 400m je osebni rekord dosegel Jakob Janez Vodeb in se uvrstil na 2. mesto (48,69s), Anton Manfreda je bil 4. (48,86), Enej Vrhunec pa 5. (49,16s).