AdMassCGP_2024_100let logo

Eskilstuna – EP za mladince

Na 23. Evropskem prvenstvu za mladince in mladinke, ki se danes zaključuje v švedskem mestu Eskilstuna tekmuje 14 slovenskih atletinj in atletov, od tega trije MASSOVCI. ČESTITAMO VSEM!

Eva Mustar je v finalu troskoka zasedla 7. mesto, njen najdaljši skok je znašal 12,80m. Anita Horvat je svoj kvalifikacijski nastop na 400m z ovirami končala na 23. mestu z rezultatom 1:02,08. Enej Vrhunec je bil v teku na 400m z ovirami na žalost diskvalificiran. Anita teče tudi v štafetnem teku 4x400m…rezultate še pričakujemo.

Posebej čestitamo novemu evropskemu mladinskemu prvaku MATIJI MUHARJU (ASKR). Evropski mladinski naslov si je priboril z 79,20 metra, s tem pa je tudi krepko izboljšal svoj slovenski mladinski rekord (77,60 m), ki ga je dosegel sredi marca letos. In čestitke evropski podprvakinji VERONIKI DOMJAN (Ptuj) v metu diska je osvojila srebrno medaljo. Z metom 56,63 m je izboljšala svoj mladinski slovenski rekord.