AdMassCGP_2024_100let logo

LEPE POZDRAVE IZ PORTUGALSKE, VAM POŠILJAJO MASSOVCI

Naši na Portugalskem tretji in druge! Ponovno so se uvrstili v A skupino!! Bravo

Včeraj so v Leiri na Portugalskem, v skupini B evropskega klubskega pokala, tekmovali naši člani in članice. V ženski konkurenci so Massovke osvojile drugo mesto za britanskimi in pred irskimi prvakinjami, moška ekipa pa je bila tretja za britansko in belgijsko. Žan Rudolf je po pričakovanju zmagal na 800 m (1:51,62). Slovenska rekorderka Tina Šutej, ki je nedavno dosegla normo za olimpijske igre je kljub težavam z izposojeno palico zmagala (3,50). Jan Žumer je slavil na 200 m (21,54) in bil tudi v zmagoviti štafeti 4 X 100 m (41,30), Snežana Vukmirović je zmagala v troskoku (13,00 m) in bila druga v skoku v daljino (5,80 m). Jan Petrač je osvojil drugo mesto v teku na 3000m (3:50,34), drugi je bil tudi Igor Orel v teku na visokih ovirah (15,54),  Blaž Grad je v teku na 3000m z zaprekami prav tako osvojil drugo mesto (8:56,03) in drugi v troskoku je bil Jan Luxa (15,43). Jernej Jeras je bil tretji v teku na 400m (47,72), Žan Čebron  tretji v skoku s palico (4,00) in  tretji je bil Blaž Zupančič v metu krogle (17,02). Matija Kranjc je v metu kopja zmagal in z 80,01 m izpolnil normo za evropsko prvenstvo v Amsterdamu. To je tudi njegov (trenutni) letošnji najboljši rezultat. Glede na to, da ima še nekaj težav s  tehniko meta kopje v prihodnje upamo, še na osvojitev olimpijske norme.

Pri ženskah je bila Aneja Kodrič v teku na 200m druga (24,96), druga je bila Laura Strajnar  v teku na 100m z ovirami (14,84) in drugo mesto je v skoku v višino osvojila Tina Kralj (1,60). Anita Horvat je osvojila  tretje mesto v teku na 400m (54,45), tretje Kaja Debevc v teku na 100m (12,27), tretja je bila Anja Robavs v teku na 1500m (5:51,51) in tretje mesto je osvojila Brina Mljač v teku na 400m z ovirami (1:03,22).

Čim več olimpijskih norm, vam želimo!!! Vaši zvesti MASSOVCI!