AdMassCGP_2024_100let logo

Maruša do državnega rekorda, fantje sedmi v Istanbulu, pionirji in pionirke ekipni državni prvaki!

Maruša do novega državnega rekorda

Maruša Mišmaš je na 26. mednarodnem atletskem mitingu v Novem mestu v teku na 2000 m z zaprekami zmagala in izboljšala svoj slovenski rekord (6:39,50), ki ga je dosegla 12. maja 2013 v Ljubljani. Bravo, Maruška!

Mladinci sedmi v Istambulu

Na Evropskem ekipnem klubskem prvenstvu skupine A so naši mladinci zasedli sedmo mesto. Zagotovo obstanek v prvi skupini nebi bil vprašljiv, če bi tekmovali v popolni zasedbi. Tako pa sta manjkala poškodovani Jan Luxa  in Tjaš Paulin, ki okreva po pljučnici. Seveda jima želimo hiter povratek na atletske steze. So pa ostali mladinci nanizali kar nekaj vidnih rezultatov. Anže Šorn je bil prvi v teku na 400 m (48,93), Grega Medvešek drugi v teku na 400 m z ovirami (55,75), v teku na 3000 m je bil Kristian Grunfeld tretji (8:43,90), štafeta 4×100 v zasedbi Armin Hamzić, Alen Nuhanović, Enej Vrhunec in Anže Šorn je osvojilia drugo mesto in to z odličnim rezultatom 42,90s. Čestitke!

Pionirji in pionirke ekipni državni prvaki

Vesele novičke zaključujemo z ekipnimi prvaki in ekipnimi prvakinjami (U14) ter drugim mestom najmlajših pionirjev in petim mestom pionirk (U12). Dva naporna dneva sta za njimi in zares so se trudili, tekmovali, se družili in kar je najpomembnejše, se zraven še zabavali.