AdMassCGP_2024_100let logo

Mlajše članski četveroboj

Nekaj naših se je z avtobusom odpravilo na pot v Ostravo, kjer so včeraj zastopali barve Slovenije in tekmovali z atleti iz Madžarske, Češke in Poljske. Ekipno reprezentanca Slovenije po domače povedano “ni imela za burek”, saj v mnogih disciplinah nismo imeli niti enega predstavnika. Kakorkoli, naši so tekmovali dobro in dosegali najboljše letošnje rezultate ter osebne rekorde, ker pa so veliko časa preživeli skupaj na poti, so lahko izkoristili še drugo lepoto športa – druženje in sklepanje novih prijateljstev.

Najboljši dosežek, ki je bil kronan tudi z drugim mesto, je uspel Valič Lovrencu, ki je 800m pretekel v času 1:48,74 in se veselil osebnega rekorda. Preostal del moške odprave se je gibal v mestih med 6 in 7. Žontar Luka je bil na 200m 7. (22,36s). Tekel je tudi v štafeti 4x100m, ki pa ni dočakala cilja. Kozan Žan je, v svoji sicer neparadni disciplini, s časom 48,82s dosegel 6. mesto skupaj z Valičem je tekel tudi v štafeti 4x400m in prispeval k času 3:16,12, kar je zadoščalo za 4. mesto. V skoku s palico je nastopil Žan Čebron, ki je po končanem napornem študijskem obdobju zmogel 452cm ter se uvrstil na 6. mesto.

Med dekleti ja najboljša uvrstitev uspela Kodrič Aneji, ki je z rezultatom sezone na 100m osvojila 5. mesto (12,23s). Eva Kavka je bila z osebnim rekordom šesta na 800m (2:14, 87), sodelovala je tudi v štafeti 4x400m (3:59,14 in 4.mesto). Tomičić Prezelj Joni (6.) in Strajnar Laura (7.) sta na 100m z ovirami prav tako dosegli sezonske rekorde (13,98s in 14,40s). Aneja in Joni sta s štafeto 4x100m osvojili tretje mesto (46,62s). Mljač Brina je bila na 400m z ovirami s 66,67s sedma.

Maruša Mišmaš in Žan Rudolf, ki sta bila tudi med člani reprezentance, v Ostravo nista odpotovala, saj se pripravljata na preostanek sezone.