AdMassCGP_2024_100let logo

Ravne: državno prvenstvo U12 in U14

Minuli vikend so naši najmlajši atleti in atletinje zelo uspešno tekmovali na državnem prvenstvu Slovenije (U12 in U14).

Kljub za tekmovanje neugodni vremenski napovedi smo se na pot podali zelo optimistično. Sobotni dan je bil sicer deževen in mrzel, a smo zdržali in srčno tekmovali do konca, nedelja je bila sončna in bili smo še boljši.

Za tiste, ki finalnega teka na 60m z ovirami niste gledali v živo: Nejc Lipovec je vodil do zadnje ovire in ravno na prehodu preko zadnje ovire je nesrečno padel in kljub padcu osvojil 4. mesto. Vsi naši atleti so bili resnično odlični  in pravo moštvo, na kar smo še posebej ponosni. Z največ medaljami sta izstopali Nika Levičnik in Zala Istenič. Nika je dobila tri zlate (skok v daljino, 200m, 200m ovire), Zala pa tri zlate (60m, 4x100m in 4x200m)  in eno srebrno (200m). Tudi odlična Nika Murovec je tekla v obeh zmagvalnih štafetah, 4x100m in 4x200m, bila druga na 60m z ovirami in tretja na 200m z ovirami.

V skoku v daljino v kategoriji fantje  U12 so si MASSOVI  fantje razdelili prva tri mesta: Zmagal je Sandro Jeršin Tomassini (4,46cm), drugi je bil Žan Vrhovnik (4,38cm) in tretji Nejc Čop Tomšič (4,36 cm).
V teku na 60m pri U14 sta bila v ženski in moški kategoriji prva naša dva z novima osebnima rekordoma: Zala Istenič (8,22s) in Nejc Lipovec (7,98s). Tudi vse naše štafete so bile na stopničkah…

Skratka, zelo smo ponosni na naše tekmovalce in jim še enkrat čestitamo vsakemu posebej in vsem skupaj!