AdMassCGP_2024_100let logo

OI- ŽAN RUDOLF

Žan Rudolf je na svojih prvih Olimpijskih igrah tekel v prvi kvalifikacijski skupini teka na 800 m in zasedel peto mesto. Tekel je najhitrejši čas sezona  1:46,93, kar pa ni zadostovalo za napredovanje v polfinale, saj je zasedel skupno 21. mesto.  Za napredovanje bi moral biti v svoji skupini tretji ali se uvrstiti naprej po času, za kar pa mu je zmanjkalo tri desetinke sekunde. Žan je bil s svojim nastopom zadovoljen, povedal pa je, da ga čaka še trdo delo, če želi konkurirati svetovni eliti, saj bi se na evropskem nivoju s takim časom uvrstil v finale.  A 23-letni Žan ima pred seboj še bleščečo kariero, saj verjamemo, da bo z leti dozorel v vrhunskega tekača in nas tako še dolgo razveseljeval  s svojimi uspehi.

Čestitamo Luku Janežiču,  ki je s časom 45,33 v teku na 400 m napredoval v polfinale.

Čakamo pa še na nastop naše Tine Šutej v skoku s palico.