AdMassCGP_2024_100let logo

APS V MNOGOBOJIH

V soboto 6. in nedeljo 7. oktobra je v Novi Gorici potekal že skoraj tradicionalni atletski pokal v mnogobojih za vse kategorije. Kljub napovedim za izredno deževen dan, je vreme zdržalo in je deževalo zgolj minimalno. Našega mladega mnogobojca Jana Duhovnika, dežne kaplje do zmagovalne stopničke niso prav nič ovirale.

Prvo disciplino, tek na 60 m je odtekel s časom 7,66 s, v skoku v daljino je krepko popravil osebni rekord, ki sedaj znaša 6,31 m. Kroglo je sunil 11, 30 m. V vseh treh disciplinah je bil najboljši, v teku na 300 m je bil drugi (38, 79 s), a izboljšal osebni rekord. Drugi dan tekmovanja je bil v teku  na 100 m z ovirami  prvi s časom 14,88 s. Tudi v oviraški disciplini je izboljšal svoj najboljši rezultat. V skoku v višino je preskočil 1.70 m. V drugem poskusu sedme discipline je kopje poletelo najdlje, vrgel ga je 42,08 m. V zadnji, najdaljši disciplini v teku na 1000 m je zasedel drugo mesto (3:17,40).

Šest prvih in  dve drugi mesti je fantastičen izkupiček Janovih posameznih uvrstitev osmeroboja. Z odličnimi tekmovalnimi nastopi si je tako pridobil naziv državnega pokalnega prvaka v mnogoboju 2018, v kategoriji starejših pionirjev U16.

Čestitamo Jan! Veseli nas, da postajaš odličen mnogobojec.