AdMassCGP_2024_100let logo

BRIXIA MITING

V italijanskem mestu Bressanone je minuli vikend potekal tradicionalni, že 34. atletski miting, ki se ga redno udeležuje tudi številčna slovenska reprezentanca. Naše mlajše mladinke so z izjemnimi nastopi osvojile ekipno zmago, medtem ko so odlično drugo mesto osvojili mlajši mladinci. V reprezentanco so se uvrstili trije naši odlični atleti in atletinja. Gregor Grahovac  je v teku na 400 m zmagal (48,79) a nekoliko zaostal za svojim osebnim, državnim rekordom, ki znaša 48,17. Lovro Mesec Košir je v teku na 400 m z ovirami s 55.01 zasedel 3. mesto. Aljoša Skok se je na 100 metrski razdalji spustil pod enajstimi sekundami (10,99) a žal, s preveliko pomočjo vetra. Vsi trije imajo tudi normo za nastop na Evropskem prvenstvu za mlajše mladince. Liza je v metu diska zasedla 6 mesto (35,98).