AdMassCGP_2024_100let logo

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA ČLANE IN ČLANICE

CELJE, 27. IN 28. JULIJ 2019

Prvi dan odprtega atletskega prvenstva Slovenije v Celju je Maja Mihalinec že v kvalifikacijah teka na 100 m tekla 11,20 sekunde (norma za SP je 11,24), vendar je pihal premočan veter v hrbet  (3,4 m/s). V finalu pa je veter obrnil smer in pihal v prsa (-0,8 m/s), kljub zmagi je Maja tekla zanjo skromnih 11,46 s. Sicer pa sama pravi, da je dobro pripravljena, a potrebuje še kanček sreče z vetrom. Tudi srebrno in bronasto medaljo sta osvojili predstavnici našega društva, Vika Rutar je bila druga (12,35 s), Kaja Debevec pa tretja (12,44 s). Neja Filipič, bronasta z letošnje univerzijade, je ob poškodbi gležnja v troskoku s 13,58 m le za dva centimetra zaostala za prvo uvrščeno. Pri članih je na visokih ovirah in po napovedih zanesljivo slavil Filip Jakob Demšar (14,38). Med dobitniki zlatih medalj sta bila tudi Blaž Zupančič v suvanju krogle (16,70 m) in Jan Petrač v teku na 1500 m (3:52,56). Lovro Mesec Košir je v teku na 400 m osvojil drugo mesto (47,55 s), mesto za njim je osvojil Žiga Kopač (49,03 s). Pri članicah sta srebrno medaljo osvojili; Tina Vaupot v metu kopja (43,59 m) in Maja Ćirić  v teku na 400 m (52,53 s).

Drugi dan prvenstva Slovenije, ki ga je krojilo deževno vreme in močni nalivi se je Maja Mihalinec kljub slabim tekmovalnim pogojem s 23,16 sekunde na 200 metrski razdalji povsem približala normi za SP (23,02). Druga je bila Maja Ćirić (23,93 s).

Neji Filipič je  le en skok zadostoval za zmago v daljini (6,23 m), Žan Rudolf je z odličnim časom 1:48,49 osvojil naslov državnega prvaka v teku na 800 metrov, Žiga Vrščaj je nov državni prvak v troskoku (14,51 m), nepremagljiv ostaja tudi Matija Kranjc v metu kopja (73, 20 m). V skoku v višino pa se je zmage razveselil Blaž Mramor (1,85 m), bronasto medaljo si je pritekel Bruno Šulman na nizkih ovirah (55,16 s). V teku na 400 m z ovirami je drugo mesto osvojila Aneja Simončič (58,68 s). Jerneja Writzel je v skoku s palico zasedla tretje mesto (3,40 m). Bronasto medaljo je osvojila tudi Lina Šenica v teku na 800m (2:17,23 ).

Čestitke vsem za odlične nastope v tako neugodnih vremenskih pogojih. S tem pa se je končala tudi serija letošnje slovenske mednarodne lige, končne uradne rezultate bo Atletska zveza Slovenija objavila v začetku naslednjega tedna.