AdMassCGP_2024_100let logo

EVROPSKE IGRE MLADIH, MINSK 2019

V Beloruskem Minsku so se začele druge evropske igre, ki bodo trajale do 30. junija. Udeležilo se jih bo več kot 4000 športnikov, ki bodo nastopali v 15 športih, na sporedu pa je več kot 200 tekem. Tretji dan evropskih iger je Maja Mihalinec poskrbela za veselje v slovenskem taboru saj si je v teku na 100m pritekla zlato medaljo (11,36 s). Maja, še 12 stotink in norma bo ujeta! Neja Filipčič je v skoku v daljino z rezultatom 599 cm osvojila peto mesto.

Čisto blizu kolajne je bila tudi mešana štafeta 4×400 m v kateri je z Luko Janežičem, Jernejo Smonkar in Anito Horvat tekel naš Lovro Mesec Košir. V svoji skupini so zasedli drugo in skupno peto mesto.

Slovenska ekipa je lahko zadovoljna tudi z ekipnim točkovanjem. V svoji skupini je v seštevku osmih disciplin in nato odločilnega zasledovalnega teka za Rusijo, Francijo in Italijo zasedla četrto mesto in se uvrstila v torkovo četrtfinale. Za njo sta se uvrstili Romunija in Estonija.

Slovensko reprezentanco je sestavljalo kar devet Massovih atletov in atletinj: Maja Mihalinec (100 m), Neja Filipčič (daljina), Zoja Šušteršič (kopje), Lovro Mesec Košir (400 m in štafeta 800-600-400-200), Filip Jakob Demšar (110m ovire), Žan Rudolf (800 m in štafeta 800-600-400-200), Axel Luxa (višina), ter Jan Petrač in GregorGrahovac.