AdMassCGP_2024_100let logo

London- 16. svetovno prvenstvo v atletiki

Anita Horvat je na svoji prvi veliki članski tekmi na 400m osvojila končno 38. mesto. V kvalifikacijski skupini je tekla 52,78 sekunde. Skakalka ob palici, Tina Šutej je z preskočenimi 4,35 m osvojila končno 15. mesto.

Anita je tekla na deveti progi v tretji skupini in v cilj pritekla kot zadnja, v polfinale pa so vodila prva tri mesta iz šestih skupin ter še šest najhitrejših časov. Za polfinale je bilo potrebno teči 52,01 sekunde. Deveta proga ji zaradi slabega pregleda nad ostalimi tekmovalkami ni ustrezala, kljub temu, da si je želela boljši nastop smo nanjo več kot ponosni. Je vedno hitrejša in je tako letos na evropskem prvenstvu za mlajše člane v poljskem Bydgoszczu  s časom 51,94 dosegla slovenski rekord ter tudi normo za London. Anita, ponosni in veseli smo, da lahko navijamo zate, ko tekmuješ med svetovno elito. Uživajta na zasluženem dopustu!!