AdMassCGP_2024_100let logo

MLAJŠE MLADINSKO ATLETSKO PRVENSTVO V DVORANI

Novo mesto, 13.3.2021

V soboto je potekalo državno prvenstvo v dvorani za mlajše mladince in mlajše mladinke. Dobra organizacija, vrhunski rezultati in veselje ob osvojenih medaljah so dvigovali vzdušje v dvorani.

..in za dobro vzdušje so poskrbeli tudi predstavniki našega društva….

Jakob Praprotnik je osvojil dve posamični zlati medalj. Prvo v teku na 400 m (51,88 s) in drugo v teku na 60 m z ovirami 88,66 s. Izboljšal je tudi oba osebna rekorda. Državni prvak je v višini postal Matej Lukežič, preskočil je 1,86 cm. Z rezultatom 53,29 s je Jakob Potočki v teku na 400 m zasedel drugo mesto. Aron Breitenberger je v teku na 200 m zasedel drugo mesto (23,83 s). Val Velkavrh je osvojil tretje mesto v finalu teka na 60 m (7,32). Jakob Praprotnik, Jakob Potočki, Aron Breitenberger in Val Velkavrh so sestavljali zmagovalno štafeto 4×200 m, tekli so 1:34, 35.

Pri mlajših mladinkah je postala Pia Klara Duhovnik državna prvakinja v troskoku, skočila je 11,49 m kar je tudi nov osebni rekord. Ana Mahne je bila v teku na 400 m z novim osebnim rekordom tretja (59,89 s). S preskočenimi tremi metri je bila Neža Rigler tretja v skoku s palico. V štafetnem teku 4×200 m so mladinke zmagale v sestavi Ana Mahne, Maja Perpar, Eva Gajič in Ema Vehovar (1:45,62).

Čestitamo za osebne rekorde, medalje, dobro voljo,….