AdMassCGP_2024_100let logo

NOVIČKE

Prva novica prihaja iz Pekinga, kjer je Lia Apostolovski na atletski diamantni ligi v Xiamenu na Kitajskem, kjer je bila edina slovenska predstavnica, v skoku v višino z 1,92 metra zasedla drugo mesto in zaostala le za svetovno prvakinjo Ukrajinko Jaroslavo Mahučik. Ta je z 2,02 m izenačila najboljši izid sezone na svetu.

Druga je iz balkanskega prvenstva v atletiki do 18 let, ki je bilo v turškem Sivasu. Slovenska reprezentanca se je odlično odrezala in osvojila kar deset medalj, od tega kar štiri zlate. Med zlatimi dobitnicami je bila tudi ženska štafeta 4×100 v kateri je nastopala naša Daša Kernel.

Na mitingu v Padovi je Neja Filipič je v skoku v daljino zasedla drugo mesto.

Na Bledu je v nedeljo potekal tradicionalni atletski miting ”Zvezde prihodnosti”. V teku na 400 metrov je zmagal Lovro Mesec Košir in s časom 46,68 le za nekaj stotink sekunde zaostal za osebnim rekordom, ki ga je postavil lani v Velenju.  Jure Grkman je bil s časom 48,02 tretji. V teku na 200 metrov sta slavila Maj Janža s časom 21,78 (+0,2 m/s).