AdMassCGP_2024_100let logo

PRVENSTVO SLOVENIJE V ATLETIKI

Nova Gorica, 22. in 23. junij

V Novi Gorici je tudi letos potekalo državno prvenstvo v atletiki za mlajše mladince in mlajše mladinke ter za mlajše člane in mlajše članice. V prijetnem in tekmovalnem vzdušju so se odlično znašli tudi naši Massovci in Massovke in osvojili lepo število medalj in novih osebnih rekordov.

ŠTAFETA 4X300

Naše mlajše mladinke so postavile nov klubski rekord v štafetnem teku 4×300 m s časom 2:42,30. V štafeti so tekle Manca Marčelja, Julija Plut, Sara Vodušek in Ema Vehovar.

Vsa prva tri mesta so na zmagovalnem odru zasedle Massove skakalke s palico v kategoriji mlajših članic; zmagala je Ajda Osolnik (3,80), druga je bila Nina Golmajer (3,20) in tretja je bila Neža Rigler tudi s 3,20 preskočenimi metri.

Julija Plut je v teku na 400 m s časom 57,13 osvojila drugo mesto in s tem potrdila normo za EP do 18 let v Banski Bystrici.

REZULTATI

Pri mlajših članicah je Daša Kernel v teku na 100 m osvojila srebrno medaljo (12,29)

Pri mlajših članih je na visokih ovirah slavil Jakob Praprotnik (14,78) medtem, ko je bil v teku na 400 m z ovirami drugi (53,65), drugo mesto je v teku na 400 m osvojil Maj Janža (47,22), Axel Grčar Kristjan je zasedel drugo mesto v skoku v višino (1,85), Samo Bergant je bil tretji v teku na 400 m z ovirami (54,68).

Andrej Skočir (21,10) in Maj Janža (21,59) sta bila v finalu teka 200 m, prvi in drugi. Čestitke!

V kategoriji mlajših mladink je drugo mesto v metu diska osvojila Katarina Eržen (28,77), druga je bila tudi Brina Praprotnik v teku na 100 m ovire (14,36), Živa Križ je v metu kopja osvojila drugo mesto (43, 82), v teku na 400 m je Ema Vehovar osvojila tretje mesto (57,15), tudi ona že ima normo za EP do 18 let, Sara Vodušek je v teku na 400 m z ovirami osvojila drugo mesto (1:01,49), Lili Arnež je bila v skoku s palico druga s preskočenimi 2,80 metra.

Pri mlajših mladincih je drugo mesto v teku na 400 m osvojil Jakob Novšak (49,11), tretje mesto v skoku v daljino zasedel Matic Kraševec (6,48). V štafetnem teku 4×100 m so drugo mesto zasedli; Taj Šoba, Nace Ortar, Matic Kraševec in Jakob Novšak (44,93), Gašper Dovšak je v troskoku osvojil drugo mesto (13,82 m), v skoku v višino je bil drugi Lovro Zorc (1,82) in tretji David Jakob Lambergar (1,76).

Čestitamo vam za vse osebne zmage!

povezave

URADNE URE

KONTAKT

Vse pravice pridržane | AD Mass Ljubljana | 2024