AdMassCGP_2024_100let logo

SLOVENSKA EKIPA SE JE UVRSTILA V PRVO LIGO

Bolgarija, Stara Zagora; 19.-20.6.

Slovenska atletska reprezentanca si je v bolgarski Stari Zagori zagotovila nastop v prvi ligi. V drugi ligi je zasedla tretje mesto, ki je kot zadnje vodilo v višjo ligo. Za uvrstitev v prvo ligo je pomagalo kar nekaj naših atletov in atletinj z Marušo Mišmaš Zrimšek na čelu. Maruša je edina poleg Kristjana Čeha osvojila slovensko posamično zmago na EP v teku na 5000 m (15:30,61). Postavila je tudi nov osebni rekord in za krog ali več ugnala vse tekmice.

Lovro Mesec Košir in Jure Grkman sta skupaj z Rokom Ferlanom  in Luko Janežičem tekla v štafeti 4x 400m in zmagali z izjemnim rezultatom 3:05,33 in se zelo približali slovenskemu rekordu (3:02,70). Jure Grkman je bil v teku na 200 m najhitrejši v B finalu (21,57).

V troskoku je Neja Filipič osvojila srebrno medaljo in z rezultatom 14,21 metra normo za olimpijske igre v Tokiu (14,32 m) zgrešila le za 11 cm. V skoku v daljino je bila tretja (6,27 m). Druga sta bila še Filip Jakob Demšar na 110 m ovire (13,95) in Axel Luxa (16,08 m) v troskoku. Filip je tekel tudi v štafetnem teku 4×100 m, kjer so atleti osvojili drugo mesto.

V močni konkurenci je bila Lia Apostolovski tretja v skoku v višino z izidom sezone (1,88 m), prav tako je tretje mesto zasedla Maja Mihalinec Zidar (11,73) v teku na 100 m. V teku na 200 m je Maja osvojila četrto mesto (23,88). Na tej razdalji bo nastopila na olimpijskih igrah v Tokiu. Četrti je bil tudi Robert Renner v skoku s palico (4,90 m). Axel Luxa je v skoku v višino zasedel osmo mesto (2,01 m),  Blaž Zupančič pa peto v suvanju krogle (16,90 m). Matija Kranjc je v metu kopja osvojil šesto mesto (71,60).

Čestitamo za odlične rezultate in preboj v prvo ligo!