AdMassCGP_2024_100let logo

TELEKOM SLOVENIJE- DRŽAVNO PRVENSTVO V ATLETIKI

TELEKOM SLOVENIJE, DRŽAVNO PRVENSTVO V ATLETIKI

Najboljši slovenski atleti in atletinje v članski kategoriji so se minuli konec tedna (soboto, 18. 6. in nedeljo, 19. 6.) zbrali v Celju, kjer so se pomerili za naslove državnih prvakov. Poleg boja za naziv najboljših v Sloveniji ter preizkušanju trenutnih form pred velikimi tekmovanji je tekmovanje ponujalo tudi lov za normami, čeprav vreme temu ni bilo ravno naklonjeno.

Tina Šutej je s 4,55 m potrdila olimpijsko normo, Na 3000 m sta zmagala Maruša Mišmaš (9:19,55) v ženski in  Blaž Grad v moški kategoriji (9:30,08). V metu kopja je zmagal Matija Kranjci (78,20 m). Jan Petrač je na 800 m sicer zmagal, vendar z 1:49,15 (za enkrat) zaostal za normo za EP, Lovrenc Valič je bil drugi (1:52,48). V skoku v višino je slavil Axel Luxa (2,00 m), v troskoku pa njegov brat Jan Luxa, tudi z novim osebnim rekordom (15,63 m). V teku na 200m je Jakob Janez Vodeb osvojil drugo mesto (21,77), Lovro Košir Mesec pa tretje (22,13). Enej Vrhunec je v teku na 400m z ovirami izboljšal osebni rekord (52,90). Ela Tekavec je bila v teku na 3000m z zaprekami druga (11:58,53). Tina Vaupot je bila druga v suvanju krogle (10,63 m). Druga sta bila Blaž Zupančič v suvanju kroge (17,48) in Aneja Kodrič v teku na 100m (12,26). Tretje mesto sta osvojila Žiga Vrščaj v skoku v daljino (7,20) in Nadja Okorn v teku na 100m ovivre (15,11)

Na 1500 m je slavila Maruša Mišmaš (Mass, 4:30,91) in dejala, da ne čuti več bolečin v poškodovani nogi. V troskoku je bila Eva Mustar tretja (13,76 m). Le sedem stotink je od norme za EP ločilo tudi zmagovalko teka na 400m Anito Horvat (53,47) na 400 m. Žan Rudolf je bil v teku na 400 m tretji (47,18). V disku je bila Liza Lap prav tako tretja (38,89)

Fantje v štafeti 4×100 (Enej Vrhunec, Alen Nuhanović, Jan Kramberger in Jan Žumer) so osvojili drugo mesto (41,08). Drugi so bili tudi v štafeti 4×400 (3:20,08) v sestavi Lovrenc Valič, Enej Vrhunec, Krištof Knap in Grega Medvešek.

Naša dekleta (Tea Podbevšek, Kaja Debevec, Aneja Kodrič in Anita Horvat)  so v štafeti 4×100 zmagala (46,43), Druga pa so bila v štafeti 4×400 (3:54,95) v sestavi Ajda Lenardič, Vika Rutar, Brina Mljač in Eva Kavka.