AdMassCGP_2024_100let logo

13. EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLAJŠE ČLANE IN MLAJŠE ČLANICE

Tallin (EST), 8.-11.7.2021

V mestu Tallin v Estoniji je potekalo evropsko atletsko prvenstvo do 23 let. Slovenija je osvojila kar tri medalje, Kristjan Čeh (PT) zlato v metu diska, Klara Lukan (KLC) srebro v teku na 5000 metrov, ter predstavnica našega društva, Lia Apostolovski, ki je osvojila bronasto medaljo v skoku v višino. Odlična četrta je bila še ena Massovka, Eva Pepelnak v troskoku in naš odličen oviraš Filip Jakob Demšar, ki je bil finalist v teku na 110 metrov z ovirami ter član štafete 4×400 metrov, ki je v predteku postavila državni rekord U23. Štafeto sta sestavljala še  Jure Grkman in Lovro Mesec Košir, ki sta tekla tudi v finalu, kjer je štafeta osvojila peto mesto. Lovro Mesec Košir je v svoji paradni disciplini, teku na 400 m v kvalifikacijah tekel 47,00, kar je najhitreje letos. Na koncu je osvojil sedemnajsto mesto. Gregor Grahovac je v polfinalnem teku na 400 m z rezultatom 47,24 zasedel dvajseto mesto. V štafetnem teku 4×400 je z Grkmanom, Demšarjem in Mesecem Koširjem zasedel odlično peto mesto (3:07, 22). Jure Grkman je v teku na 400 m osvojil mesto za Grahovcem, tekel je 47,27 s. Liza Lap je v kvalifikacijah meta diska osvojila štirinajsto mesto (43,12).