AdMassCGP_2024_100let logo

5. MLADINSKO BALKANSKO PRVENSTVO U20

Sofija, 13.2.2021

Slovenska mladinska atletska reprezentanca je odlično nastopila na balkanskem prvenstvu do 20 let. Med njimi so bile tudi predstavnice našega društva; Zala Istenič (60m), Veronika Sadek (800m) in Liza Šajn (3000m).

Zlato medaljo, naslov balkanske mladinske prvakinje in še rekord prvenstva je osvojila Zala Istenič, ki je v teku na 60 m postavila tudi nov osebni rekord (7,44 s). Iskrene Čestitke, Zala!

Dvojno zlato in naslova balkanske prvakinje je osvojila tudi Veronika Sadek v teku na 800 metrov (2:08,59) in v štafenem teku 4x400m. V   štafetnem teku je tekla zadnjo predajo, dekleta pa so s časom 3:47,83 postavile rekord balkanskih prvenstev. Liza Šajn je v teku na 3000 metrov osvojila peto mesto. Še enkrat, iskrene čestitke vsem!