AdMassCGP_2024_100let logo

APS- MLAJŠI MLADINCI PRVI (223,5 TOČK) IN MLAJŠE MLADINKE TRETJE (133,5 TOČK).

V Slovenj Gradcu je včeraj potekal atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mlajše mladinke. Prvo medaljo dolgega tekmovalnega dne si je pritekel Tristan Alessandro Korent, ki je v teku na 110 m z ovirami osvojil bronasto medaljo (16,35 s). Bronasti medalji je sledila srebrna, ki si jo je priskakal Jan Duhovnik. V prvem poskusu skoka v daljino je skočil 6,38 m. Odličen tek na 100 m je uspel tudi Jerneju Gumilarju, saj je tekel pod 11 s (10,94 s) in osvojil srebrno medaljo, srebrno medaljo je osvojil tudi na 200 m razdalji (22,04 s).  Bronasto medaljo in deset točk za ekipo je osvojil Samo Bergant, ki je v teku na 400 m z ovirami izboljšal osebni rekord (57,01 s). Nov osebni rekord si je pritekel tudi Vito Osvalt v teku na 1500 m (4:21,24 min). Pri mladinkah je prvo medaljo osvojila Hana Štojs v skoku v višino, preskočila je 1,56 m in osvojila tretje mesto. Bronu je sledilo zlato, ki ga je osvojila odlična Veronika Sadek v teku na 400 m (57,09 s). Kristina Švab je v troskoku osvojila srebro, v prvem poskusu je skočila najdlje (11,62 m), kljub vračanju po poškodbi je izboljšala osebni rekord. Osebni rekord je postavila tudi njena klubska kolegica Eva Lazar, ki je v teku na 2000 m  z zaprekami prav tako osvojila srebrno medaljo (8:03,12). Na najdaljši tekaški razdalji tekmovanja (3000m) je Ula Ilar osvojila bronasto medaljo (11:16,46).

Ko se je tekmovanje prevesilo v popoldanski del, smo končno osvojili prvo zlato medaljo tudi pri mladincih. Zanjo je poskrbel rekorder Sandro Jeršin Tomassini v skoku v višino. Kljub temu, da je skakal s krajšega zaleta je preskočil 214 cm in k skupni pokalni zmagi prispeval dvanajst točk. Dvanajst točk je nato dodal še Žan Nagode v teku na 2000 m z zaprekami (18:17,10). Luka Arsič je bil drugi v troskoku, najdlje je skočil v petem poskusu (13,6 m).

Za konec so sledile še štafetne poslastice. Največja je bila že kar na začetku, saj so fantje v sestavi Mark Aleksander Šarman, Jernej Gumilar, Jan Duhovnik in Žan Jazbec izboljšali državni klubski  rekord v štafetnem teku 4×100 m, ki po novem znaša 42,54 s.  Jakob Potočki, Jakob Praprotnik, Luka Svit Svetina in Samo Bergant so osvojili bronasto medaljo v štafetnem teku 4×300 m (2:30,80). Pri mladinkah je Massova štafeta v sestavi Lina Keder, Selena Samsi Trontelj, Tia Toplak in Izabela Eržen osvojila bronasto medaljo (2:53, 27).

Mlajši mladinci so z ogromno prednostjo v seštevku točk postali POKALNI PRVAKI, drugi so bili Velenjčani in tretji Celjani. Mlajše mladinke so osvojile ODLIČNO tretje mesto, zmagale so Kranjčanke. Čestitamo vam za odlične tekmovalne nastope, osvojene medalje in zasluženo osvojen pokal.