AdMassCGP_2024_100let logo

EP finale

Nov državni rekord in štiri finalni nastopi so več kot odličen izkupiček naših atletov na  22. evropskem prvenstvu v Švici.

SNEŽANA VUKMIROVIČ je bila sedma v troskoku (13,82 m) in bila z končnim mestom zelo zadovoljna.

MATIJA KRANJC je v metu kopja s šestim mestom v kvalifikacijah in z državnim rekordom 80,46 m kot prvi Slovenec presegel magično mejo 80 metrov ter se že s prvim metom uvrstil v finale. Finale je končal na osmem mestu (78,27 m).

V skoku s palico se je TINA ŠUTEJ uvrstila na 10. mesto in s tem izpolnila cilj, ki si ga je zadala, želela si je le nekolikov več preskočenih centimetrov v finalu (4,35 m).

MARUŠA MIŠMAŠ je kot najmlajša finalistka na 3000 m zapreke pritekla na odlično deseto mesto (9:54,75), rezultati kažejo, da bomo o njej še veliko slišali.

ŽAN RUDOLF si je v teku na 800 m  in z rezultatom 1:48,75 pritekel 22. mesto,

JAN ŽUMER je v teku na 200 m, zasedel končno 27. mesto (21,47),

KRISTINA ŽUMER je na 200 m končala na 31. mestu (24,24), na 100 m pa  na 33. mestu (11,85).

Trma, vztrajnost, nepopustljivost,…vrline, ki krasijo le najboljše!! Bravo naši, najboljši ste!