AdMassCGP_2024_100let logo

EP NOVICE

Lia Apostolovski se je uvrstila v nedeljski finale skoka v višino. V drugi kvalifikacijski skupini je preskočila 1,87 m. Bravo Lia!! Go Lia go!!

Maruši Mišmaš Zrimšek, šesti lani na OI v Tokiu in 14. v finalu na letošnjem SP, je pred EP koronavirusna bolezen očitno pobrala preveč moči. Na 3000 m zapreke je osvojila končno 15. mesto (9:53,81).

Naš Lovro Mesec Košir, Jure Grkman, Ian Matic Guček in Rok Ferlan so bili v štafetnem teku 4×400 m 11. in s časom 3:03,68 manj kot sekundo zaostali za 23 let starim slovenskim rekordom.

V ženski štafeti so poleg massovke Aneje Simočič tekle še Agata Zupin, Maja Pogorevc in Anita Horvat. Bile so 13. in s časom 3:31,57 le za šest stotink zaostale za izidom sezone, s katerim so junija v Alžiriji osvojile naslov sredozemskih podprvakinj.

Ptujčan Kristjan Čeh je v finalu evropskega prvenstva v atletiki v Münchnu v metu diska osvojil srebrno medaljo z 68,28 m.