AdMassCGP_2024_100let logo

OFEM

Maribor, 25. julij

Do 29. julija poteka v Mariboru olimpijski festival evropske mladine, ekipo Slovenske reprezentance ponosno zastopajo tudi predstavniki našega društva, to so; Daša Kernel v teku na 100 m in štafeti 100-200-300-400 m, Val Velkavrh v teku na 100 m in štafeti 100-200-300-400 m, Axel Kristjan Grčar v skoku v višino in Maks Duhovnik v skoku v daljino.

Prvi dan tekmovanja je Daša Kernel v teku na 100 m s časom 12,15 (-0,7 m/s) osvojila četrto mesto v skupini, dekleta pa so se borila neposredno za finale, tako da je bila naša predstavnica prepočasna za uvrstitev med najboljšo osmerico. Dosegla je 13. čas.

V dopoldanskem delu drugega dne se je Maks Duhovnik v skoku v daljino zlahka prebil v finale. S skokom, dolgim natančno sedem metrov, je dosegel tretjo daljavo kvalifikacij.

V teku na 200 metrov je nastopil Val Velkavrh, s časom 22,66 (-2,3 m/s) pa se žal ni uspel prebiti v polfinale. Tekmovanje končal z 20. rezultatom.

Čestitamo za odlične nastope in še čakamo na Axlov nastop in štafeti….