AdMassCGP_2024_100let logo

PRVI ČLANSKI REKORD 4X400 V NOVI DVORANI

Lovrenc Valič, Jakob Janez Vodeb, Luka Končina in Lovro Mesec Košir so v štafeti 4×400 m na dvoranskem atletskem prvenstvu Slovenije v Novem mestu postavili nov slovenski članski rekord v štafeti na 4 x 400 m; tekli so 3:21,21 min. To je tudi prvi članski slovenski atletski rekord v novi pokriti dvorani v Novem mestu, kjer so prvič izvedli celoten program DP.

Maja Mihalinec je v teku na 60 m s časom 7,29 s znova prepričljivo potrdila normo (7,42) za EP. V teku na 60 m so vse tri medalje odšle v roke Massovk, saj je bila druga Alja Sitar (7,65 s) in tretja Vika Rutar (7,75 s).

Na 400 m je zmagal LovroMesec Košir, ki je z 48,28 za več kot sekundo ugnal vse tekmece in nato dodal še svoje v rekordni štafeti.

Naši člani in članice pa so osvojili še štiri zlate medalje v tehničnih disciplinah in še dve v tekih. Neja Filipič je v skoku v daljino edina presegla šest metrov, skočila je 6,09 m daleč. V suvanju krogle je bil tudi prepričljivo najboljši Blaž Zupančič, kroglo je sunil 18,37 m daleč. Axel Luxa je zmagal v skoku v višino (1,95 m). Matevž Cimermančič  v teku na 1500 m (4:01,47) in Lia Apostolovski v skoku v višino (1,75 m). Klara Lukan je kot prva prečkala ciljno črto teka na 300 m (9:17,42).