AdMassCGP_2024_100let logo

PS ZA MLAJŠE ČLANE IN MLAJŠE ČLANICE TER PS ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLAJŠE MLADINKE

Nova Gorica, 29.6.2019

Prvi dan prvenstva Slovenije za mlajše mladinke in mlajše mladince je Veronika Sadek v teku na 2000 m z zaprekami zmagala in izpolnila normo za EYOF (olimpijski festival evropske mladine). Tekla je 6:58,88. Čestitke Veronika!! Poleg Maruše Mišmaš in Klare Lukan je Veronika Sadek  še ena izmed Korentovih super  tekačic in dodatna potrditev, da se pod budnim očesom trenerja Tevža Korenta  trenira zares dobro.

Dobotniki medalj:

Trček Jan je v kategoriji mlajših članov zmagal v teku na 5000 m (16:40,39). Gaj Černigoj  je v metu kladiva osvojil srebrno medaljo (49,21), srebrno medaljo je osvojil tudi Domen Maj Sadič v skoku s palico (4,20m), v teku na 400 m je bil Žiga Kopač (48,94 s) tretji. Štafeta v sestavi  Tan Černigoj, Tit Vrhunec, Domen Maj Sadič in Jan Jenko Rankovič  si je pritekla bronasto medaljo (45,00 s).

V kategoriji mlajših članic si je naslov državne prvakinje v teku na 100 m pritekla Vika Rutar (12,47 s), Aneja Simončič pa je zmagala v teku na 400 m (54,67 s), zlata je bila tudi Zoja Šušteršič v metu kopja (44,49 m), njena klubska kolegica Tina Vaupot je bila v metu kopja druga (43,97 m). V troskoku je bila Sara Sotošek tretja (11,45 m).

V kategoriji mlajših mladincev je v teku na 100 m zmagal Jernej Gumilar (11,17 s), Tobi Gaberšček je bil v  teku na 1500 m  tretji (4:15,50). Na 110 m ovire je Tilen Ulčar osvojil srebrno  (15,51 s), ter  Jan Duhovnik (15,84 s) bronasto medaljo. Jan je bil  v skoku v daljino drugi (6,28 m). Fantje v sestavi Nejc Lipovec, Tilen Ulčar, Mark Aleksander Šarman in Jernej Gumilar so zmagali v štafetnem teku 4×100 m (43,57 s).

V kategoriji mlajših mladink je bila Zala Istenič najhitrejša v teku na 100 m (12,18 s). Troskokašici Lina Kopač in Kristina Švab sta bili druga (11,50 m) in tretja (11,34 m). Našo zmagovalno štafeto 4×100 so sestavljale:  Izza Zakšek, Kim Šimenc, Izabela Eržen in Zala Istenič (48,61 s).

V Novi Gorici smo bili kljub visokim temperaturam dobro razpoloženi in v pozitivnem vzdušju zaključili prvi dan tekmovanja za mlajše mladince in mladinke in mlajše člane in članice. Nadaljujemo jutri….