AdMassCGP_2024_100let logo

PS ZA STAREJŠE MLADINCE IN STAREJŠE MLADINKE

Novo mesto, 18. in 19. julij

Člani Atletska kluba Krka Novo mesto so predzadnji julijski vikend organizirali državno prvenstvo za starejše mladince in starejše mladinke. Seveda niso manjkali tudi naši najboljši z Zalo Istenič in Sandrom Jeršinom Tomassinijem na čelu.

Naš »čudežni deček«, Sandro Jeršin Tomassini je še za en centimeter popravil državni rekord skoka v višino za mlajše in starejše mladince, nova višina sedaj znaša kar neverjetnih 2, 22 m! Čestitke Sandro in en velik poklon!

Sicer pa je prvo posamezno medaljo na tekmovanju osvojil Gaj Černigoj v metu kladiva, zasedel je drugo mesto (59,03 m), njegov brat Tan je bil drugi v skoku v daljino, drugo mesto je osvojil tudi Tilen Ulčar v teku na 110 m z ovirami. Tilen in Tan sta sodelovala tudi v zmagovalni štafeti 4×100 m, kjer sta tekla še Pino Sekač in Jakob Potočki (44,48 s). Samo Bergant je v teku na 400 m z ovirami postal državni podprvak, Tilen Ulčar je na isti razdalji osvojil tretje mesto. Tilen in Samo sta sestavljala polovico srebrne štafete 4×400 m, kjer sta tekla še Pino Sekač in Jakob Praprotnik.

Pri starejših mladinkah je odlična Zala Istenič postala državna prvakinja v kar treh disciplinah; v teku na 100 m (11,93 s), v teku na 400 m (58,13 s) in v teku na 200 m (24,77 s). Državna prvakinja v troskoku pa je postala Kristina Švab (11,71 m).  V teku na 1500 m je državna prvakinja postala Veronika Sadek (4:41,30), Ilar Ula je na isti razdalji zasedla tretje mesto. Državna prvakinja v kategoriji starejših mladink je postala Ajda Osolnik v skoku s palico. Tjaša Zajc pa je postala državna prvakinja v suvanju krogle. Manca Starašinič je bila v suvanju krogle druga a je zmagala v skoku v daljino z rezultatom 5,61 cm. Kim Šimenc je v teku na 400 m zasedla drugo mesto. Drugo mesto je v teku na 3000 m osvojila tudi Ula Ilar.  V teku na 100 m ovire si je bronasto medaljo pritekla Staška Bizjak Udvanc.

Vikend, polen presežkov so zaključile starejše mladinke v štafetnem teku 4×400, Kim Šimenc, Izabela Eržen, Tajda Miklavčič in Zala Istenič so osvojile bronasto medaljo.