AdMassCGP_2024_100let logo

SVETOVNO PRVENSTVO V DVORANI

Beograd, 20. marec

Najprej globok poklon in vse čestitke Tini Šutej, ki je na svetovnem dvoranskem prvenstvu osvojila odlično tretje mesto. V skoku s palico je preskočila odličnih 4,75 m.

Sicer pa so zadnji dan dvoranskega svetovnega prvenstva v atletiki v Beogradu prišli na vrsto tudi predstavniki našega društva, Neja Filipič, Filip Jakob Demšar in Veronika Sadek.

Še vedno pod vtisi, bronaste Tine Šutej, ki je bila vrsto let tudi članica našega društva, smo izjemno veseli in ponosni na kar vse štiri.

Neja Filipič je v finalu zasedla deseto mesto v troskoku z osebnim dvoranskim rekordom 14,13 metra.

Filip Jakob Demšar je v kvalifikacijah teka na 60 m ovire dosegel 33. uvrstitev. S časom 7,79 je za šest stotink zgrešil uvrstitev v polfinale.

Slovenska ženska štafeta 4 x 400 m v kateri je tekla tudi Veronika Sadek, je v drugi kvalifikacijski skupini tekla slovenski rekord s časom 3:37,08. Poleg Veronike so tekle še Jerneja Smonkar, Agata Zupin in Anita Horvat.