AdMassCGP_2024_100let logo

Uspešni nastopi 2. dan SP U20

Tampere (Finska) – 2. dan, 11/07/2018

Drugi tekmovalni dan svetovnega prvenstva starejših mladicev v finskem Tampreju (U20) so imeli svoje nastope trije atleti AD Mass.

V dopoldanskem delu tekmovanja, ko so bili na sporedu kvalifikacijski teki, sta imela svoj nastop na svetovnem prvenstvu Filip Jakob Demšar v teku na 110 m z ovirami in Lovro Mesec Košir v teku na en stadionski krog (400 m).

Prvi se je na tekmovališče podal Filip, ki je tekel na 6. progi v 5. skupini. Z rezultatom 13.82 s si je kot 3. v skupini pritekel avtomatsko napredovanje v nadaljnje izločilne boje in nastop v popoldanskem delu tekmovanja.

Lovro je v teku na 400 m nastopil v 6. skupini in tekel na zunanji 7. progi. Z rezultatom 47.88 s si je pritekel končno 31. mesto.

Popoldanski del tekmovanja je ponovno začel Filip s polfinalom teka na 110 metrov z ovirami. Tekel je na 2. progi v 3. skupini in si s časom 13.93 s priboril končno 18. mesto. Za finale se je bilo potrebno spustiti pod 13.57 s.

Velika pričakovanja pred nastopom na svetovnem prvenstvu je z uvrstitvijo v finale izpolnila Zoja Šušteršič v metu kopja. Finalni nastop je opravila solidno, saj je dvakrat presegla 50-metrsko znamko in se zelo približala osebnemu rekordu (50.99 m). Tekmovanje je končala na 9. mestu z metom dolgim 50.59 m. Za uvrstitev med najboljšo osmerico na svetu ji je zmanjkal slab meter. Tekmovanje v metu kopja je bilo sicer zelo izenačeno, saj so bile dobitnice odličij v dolžini enega metra. Zmagala je Alina Skukh iz Ukrajine z metom 55.95 m.

S tem se nastopi naših tekmovalcev na svetovnem prvenstvu v Tampereju še niso zaključili. V petek ob 10.20 po ljubljanskem času bo v prvi skupini kvalifikacij teka na 1500 m nastopila Klara Lukan. Držimo pesti za dober tek in uvrstitev v finale.

Čestitke vsem za dobre nastope in komaj čakamo na nadaljevanje sezone in nove osebne rekorde. Pohvale tudi Albertu Šobi za uspešno vodenje mladinske reprezentance v Tampereju.