AdMassCGP_2024_100let logo

VSEEKIPNI PRVAKI V KATEGORIJI U16

Koper, 15.5.2021

V soboto je v Kopru potekalo ekipno prvenstvo Slovenije za starejše pionirje in pionirke. Za ekipno zmago je bilo potrebno odlično tekmovati v vseh disciplinah. Za ekipno uvrstitev društva se namreč upoštevajo točke najbolje uvrščenega atleta in atletinje in najbolje uvrščene štafete društva. Naše štafete so bile enkrat prva, dvakrat druga in enkrat zaradi poškodbe brez prehoda ciljne črte (udarec v koleno), a več kot dovolj za osvojitev naslova ekipnih prvakov in ekipnih prvakinj. Pionirji so zbrali 9175 točk, pionirke pa 9836. Veselje in petje ob osvojenih pokalih je potekalo vso pot do Ljubljane. Bravo, to je pravi ekipni duh, tako se tekmuje, navija in se skupaj veseli!

Med pionirji je drugo mesto osvojil Atletski klub Krka Novo mesto (9041), tretje pa Atletski klub Ptuj (7569). Med pionirkami je drugo mesto osvojil Atletski klub Radovljica (9236), tretje pa Atletski klub Ptuj (8852).