AdMassCGP_2024_100let logo

ZA NAPREDOVANJE V PRVO LIGO ZMANJKALO 15 TOČK.

Ekipno evropsko prvenstvo druge lige je končano. Slovenska reprezentanca je osvojila drugo mesto, napredovanja v prvo ligo pa se veseli Estonija. Slovenska reprezentanca je zbrala 321 točk in zaostala za Estonijo, ki si je z 336,5 točk zagotovila prvo mesto. Kljub nedeljski zmagi obeh štafet 4×400 v katerih sta tekla naša predstavnika, Lovro Mesec Košir pri moških in Aneja Simončič pri ženskah, je Slovenija tudi drugi dan ostala na drugem mestu.

11 točk za slovensko reprezentanco je v teku na 100 m osvojila Maja Mihalinec, ki je s časom 11,56 zaostala le za bolgarsko zvezdnico Ivet Lalovo-Collio. Maja je tudi v teku na 200 metrov zaostala le za Ivet Lalovo Collio in z odličnim časom 23,03 pritekla Sloveniji 11 točk, za normo za svetovno prvenstvo v Dohi pa je tokrat zaostala le za pičlo stotinko sekunde. Bravo Maja!!

Slovenski rekorder v teku na 800 metrov Žan Rudolf je odlično nastopil in s 1:49,01 osvojil drugo mesto in 11 točk za slovensko reprezentanco. Neja Filipič je v skoku v daljino osvojila tretje mesto (6,12 m) v troskoku pa četrto (13,32 m ) ter tako prinesla skupaj 19 točk. Jan Petrač je s časom 3:55,70 osvojil četrto mesto v teku na 1500 metrov in osvojil devet točk za slovensko reprezentanco. Matija Kranjc je v metu kopja z dosežkom 70,28 metra osvojil četrto mesto in pomembnih devet točk. Jakob Filip Demšar je v teku na 110 m z ovirami zasedel odlično peto mesto (14,48 s) in dodal še osem točk.

Maruša Mišmaš, ki je nastopila po lažji poškodbi tetive, je bila v teku na 3000 metrov šesta s časom 9:24,51 in je reprezentanci priborila sedem točk.

Žiga Vrščaj je Slovenijo zastopal v troskoku, z najboljšim dosežkom sezone 14,90 metra pa je osvojil deveto mesto in štiri točke. Blaž Zupančič je v suvanju krogle zasedel osmo mesto (16,75 m). Zala Istenič je v B teku na 100 metrov, ki ne šteje za točke ekipne razvrstitve, tekla 12,49.

Aktualna mladinska evropska prvakinja Klara Lukan je odločno začela nastop v teku na 1500 metrov, a je na koncu morala priznati premoč nekaterim bolj izkušenim tekmovalkam. S časom 4:27,16 je bila deveta (štiri točke). Zagotovo pa je Klara presenetila v teku na 3000 m z zaprekami, kjer je osvojila drugo mesto (10:33,55) in Sloveniji priborila dvanajst točk. Moška štafeta 4×100 v kateri je tekel tudi Gregor Grahovac je osvojila končno peto mesto (40,54 s). Ženska štafeta 4×100, ki so jo sestavljale kar tri predstavnice našega društva, Maja Mihalinec, Zala Istenič in Alja Sitar so osvojile šesto mesto (45,15 s).

Čestitke ekipi, čestitke celotni reprezentanci! Čez dve leti poskušamo znova.