AdMassCGP_2024_100let logo

APS ZA STAREJŠE MLADINCE IN MLADINKE

Minuli vikend je v Mariboru potekal atletski pokal Slovenije za starejše mladince in mladinke. Mladinke so zmagale s skupno 293 točkami, mladinci pa z 369 točkami. Odlično, še dobro, da imamo mlajše mladince in pionirje!! Čestitke vsem!!

Naj izpostavimo tiste, ki so prinesli največ točk. Gregor Grahovac je v teku na 400m zmagal (48,92), Lovro Mesec Košir je osvojil mesto za njim (49,05), Anže Tesovnik (26:55,63) je zmagal v hoji na 5000m, tretji je bil Jošt Kavka (31:16,21), v suvanju krogle je bil tretji Gaj Černigoj (12,75). Nejc Grdadolnik je zmagal v metu kopja (44,62), vsak z po dvanajst točkami sta fantom do skupne zmage prispevala Filip Jakob Demšar v teku čez  visoke ovire (14,43) in Martin Pinter 817:22,11), ki je zmagal v teku na 5000 m, tretje mesto na enaki razdalji je osvojil Urh Ušeničnik (18:27,70), Domen Maj Sadić je v skoku s palico (4,30) zasedel drugo mesto in s tem doprinesel enajst točk, enajst točk je priboril tudi Jure Kropivšek v teku na 1500 m (4:21,53). v štafetnem teku 4×100, kjer so točke dvojne, so zmagali Massovci v sestavi Žiga Kopač, Filip Jakob Demšar, Lovro Mesec Košir in Gregor Grahovac (43,42), tretja je bila druga Massova štafeta v sestavi Matija Grkman, Aleksander Buh, Armin Hamzić in Aleksandar Gajić (46,16). Drugi dan tekmovanja je Bruno Šulman osvojil prvo mesto v teku na 400m z ovirami (57,85), Lovro Mesec Košir je v teku na 200 m zasedel drugo mesto (22,41), Jaka Grunfeld je v metu diska prav tako zasedel drugo mesto (43,77), Gaj Černigoj v metu kladiva osvojil tretje mesto (40,13), tretje mesto je osvojil Jure Kropivšek v teku na 3000 m (9:46,17), v teku na 3000 m z zaprekami je Tine Sedej zasedel tretje mesto (11:46,35). Tudi drugi dan so Massovci zmagali v štafetnem teku 4×400 m, 22 točk so pritekli, Bruno Šulman, Lovro Mesec Košir, Aleksandar Gajič in Filip Jakob Demšar (3:29,68), tretja je bila druga Massova štafeta v sestavi, Jan Jenko Ranković, Vid Škrbinc, Matija Grkman in Jure Kropivšek (3:41,38).

Tudi pokalne prvakinje so nanizale kar nekaj odličnih uvrstitev in se zasluženo  veselile skupnega prvega mesta. Lija Apostolovski je zmagala v skoku v višino (1,72), v teku na sto metrov je Zala Istenič osvojila drugo mesto (12,43), Urška Krašovec je bila druga  teku na 1500 m (5:05,06), Vladyslava Tukhay je osvojila drugo mesto v teku na 400m (56,91). Drugi dan tekmovanja je prvih dvanajst točk prinesla Ajda Osolnik v skoku s palico (2,70), drugo mesto je v teku na 400 m z ovirami osvojila Vladyslava Tukhay (1:05,14), tretja je bila v metu kopja Hana Cukjati (34,48), ki je bila tretja tudi v suvanju krogle (9,32). Druga in tretja sta bili v teku na 200m Vladyslava Tukhay (25,02) in Zala Istenič (25,33). V teku na 3000 m je zmagala Urška Krašovec (10:56,54) na 3000 m z zaprekami pa je prvo mesto pripadlo Eli Tekavec (12:43,52). V štafetnem teku 4×400 m so naše mladinke zmagale s časom 4:04,70, tekle so: Vladyslava Tukhay, Izabela Eržen, Zala Istenič in Tea Podbevšek. Čestitke še za konec!