AdMassCGP_2024_100let logo

Eugene, 17. julij

V ameriškem Eugenu se je zaključilo svetovno prvenstvo v atletiki, ki je bilo za slovensko reprezentanco s Kristjanom Čehom na čelu zelo uspešno. Kristjan je namreč na svetovnem prvenstvu v atletiki v metu diska osvojil zlato medaljo z 71,13 metra. To je šele druga slovenska zlata medalja in skupno šesta na dosedanjih osemnajstih SP. Doslej je bil zlat le Primož Kozmus v metu kladiva v Berlinu leta 2009. Bravo Kristjan Čeh, čestitamo svetovnemu prvaku!

Na SP je sicer sodelovalo okrog 1900 atletinj in atletov iz 192 držav. Skupaj so podelili 49 kompletov medalj, po 24 za moške in ženske ter še v mešani štafeti 4 x 400 m. Desetčlansko slovensko reprezentanco so sestavljali tudi naši atleti; Robert Renner in Žan Rudolf ter atletinje z Marušo Mišmaš Zrimšek, Lijo Apostolovski in Nejo Filipč na čelu.

Drugi dan svetovnega atletskega prvenstva so nastopile vse tri Massove atletinje. Maruša Mišmaš Zrimšek je odlično nastopila v prvem krogu teka na 3000 metrov z zaprekami in se uvrstila v finale. V finalu je v skoku v višino nastopilia tudi Lia Apostolovski, ki je s preskočenimi 1,89 m osvojila 12. mesto. Neja Filipič je v troskoku osvojila končno 16. mesto.

Mišmaševa je odlično nastopila v tretji skupini predtekov na 3000 metrov z zaprekami. S časom 9:17,14 je osvojila drugo mesto v skupini in se zanesljivo uvrstila v finale. Žal ji finalni tek ni šel po načrtih in je na koncu osvojila 14. mesto (več).

Apostolovska je v skoku v višino v prvem poskusu preskočila 1,90 metra, kar je bilo dovolj za finale. Na 1,93 metra je bila trikrat neuspešna.

kaj so naše atletinje povedale po svojih nastopih si lahko preberete tukaj

Robert Renner je v kvalifikacijah skoka s palico končal na 27. mestu s 5,50 m.  Žan Rudolf je v kvalifikacijah teka na 800 m izpadel z 39. časom (1:49,87).