AdMassCGP_2024_100let logo

MARUŠA JE ŠESTA NA SVETU!

Budimpešta, 27. avgust
Avtor: AZS, STA

Maruša Mišmaš Zrimšek je zadnji dan 19. svetovnega prvenstva v atletiki v Budimpešti v finalu teka na 3000 m zapreke zasedla šesto mesto in s časom 9:06,37 izboljšala svoj slovenski rekord. Maruša je bila druga Evropejka, za Yavi sta bili na zmagovalnem odru Kenijki Beatrice Chepkoech (8:58,98) in Faith Cherotich (9:00,69). Peta za četverico Afričank je bila Alice Finot s francoskim rekordom (9:06,15), ki je Marušo prehitela v finišu.

Lia Apostolovski, massova druga finalistka, je v skoku v višino z 1,90 m osvojila deveto mesto. V prvih poskusih je preskočila 1,85 in 1,90 metra. Na 1,94 m je letvico prvič podrla, čeprav je bila blizu uspeha. Lani je nastopila v finalu tako na SP, kjer je osvojila 12. mesto, tokrat je svoj dosežek s prvenstva v Eugenu popravila za tri mesta.

Izjemen nastop Maruše, deveto mesto Lie in 25. mesto Neje Filipič je odličen Massov izkupiček svetovnega prvenstva. Bravo naše najboljše!