AdMassCGP_2024_100let logo

Novičke – teki, skoki, meti

CELJE, 14.2.

Tina Šutej je na dvoranskem prvenstvu v skoku s palico, prepričljivo osvojila naslov državne prvakinje. Uspešno je preskočila  4,40 metra in tako napovedala boj za odličja na bližnjem evropskem dvoranskem prvenstvu v Pragi med 6. in 8. marcem. Na stopničkah ji je družbo delala Jerneja Writzl, ki je bila tretja, preskočila je 3,70m.

LJUBLJANA, 14.2.

Luka Rakić je bil najhitrejši na 60 meterski razdalji (6,80s), le tri stotinke za  njim je v cilj pritekel Jan Kramberger (6,83s). Žiga Vrščaj je zmagal v skoku v daljino, skočil je 7,25m. Drugi v teku na 60m z ovirami je bil Igor Orel (8,44s). Vse pa kaže, da Massovi fantje nimajo resne konkurence v skoku v višino, zasedli so vsa mesta od prvega do četrtega. Prvi je bil Luka Zidar (2,09m), drugi Jure Trupej (2,06m), tretji Tilen Zupanc (1,95m) in četrti Jaka Fefer (1,95m). Kaja Debevc je še nekoliko izboljšala letošnji rezultat na 60m (7,57s). Eva Mustar je bil druga v troskoku, 12,62m.

SLOVENSKA BISTRICA, 15.2.

V nedeljo se je naslova državnega prvaka v dvorani v suvanju krogle razveselil Blaž Zupančič. Norme za evropsko prvenstvo žal še ni dosegel, je pa krogla poletela do 16,90m. Liza Lap in Jaka Grunfeld sta bila pri mlajših mladincih tretja, Liza je kroglo sunila 9,08m, Jaka pa 13,73m. Pri starejših mladinkah je bila Tina Vaupot tretja s sunkom dolgim 10,97m.