AdMassCGP_2024_100let logo

PRVENSTVO SLOVENIJE V KATEGORIJI MLAJŠI MLADINCI IN MLAJŠE MLADINKE

Novo mesto, 12. in 13. junij

Tudi mlajši mladinci in mlajše mladinke so se v Novem mestu borili za naslove državnih prvakov in državnih prvakinj.

Jakob Praprotnik je nastope začel z zmagovalnim tekom na 110 m z ovirami in zlato medaljo (14, 67 s), najhitrejši je bil v teku na 400 m z ovirami (54,78 s). V teku na 400 m je osvojil bronasto medaljo (50,86 s). Tekel je tudi v zmagovalni štafeti 4×100 (44,48 s) v kateri so tekli še Val Velkavrh, Aron Breitenberger in David Meglič. Zmagovalna je bila tudi štafeta 4×300 v kateri so tekmovali Aron Breitenberger, Gašper Kušar Stojakovič, Gregor Pangeršič in Jakob Praprotnik. Jakob je tako osvojil 3 zlate in eno bronasto medaljo! Bravo! Dekleta v štafetnem teku 4×100 so osvojile drugo mesto (48,97 s). V štafeti so tekle: Maja Perpar, Sara Mia Belič, Daša Kernel in Ema Vehovar. Matej Lukežič je zmagal v skoku v višino, preskočil je 1,91 m.