AdMassCGP_2024_100let logo

PRVENSTVO SLOVENIJE ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U12 IN U14

Radovljica, 29. In 30. september

V Radovljici so naši najmlajši pionirji in pionirke tekmovali na državnem prvenstvu Slovenije v kategoriji U12 in U14. V sončnem in na trenutke kar vetrovnem vremenu so Massovci in Massovke pokazali veliko izvrstnih nastopov, tekmovali do zadnjega diha, tudi takrat ko medalje niso bile dosegljive, si nabirali izkušnje, spoznavali nove prijatelje, se družili in dobro imeli. Najboljši med njimi pa so domov odnesli zaslužene medalje.
V kategoriji pionirjev in pionirk U14 je dvojni državni prvak postal Maks Duhovnik v teku na 60 m z ovirami (10,11 s), drugi dan tekmovanja pa tudi v teku na 200m z ovirami (31,96 s). Jan Lah je v hoji na 2km zasedel drugo mesto (10:59, 24), na tretjo stopničko, pravtako v hoji, je stopil Luka Aljaž Pajek (12:43,00). Tretja je bila pionirska štafeta 4×100 m v sestavi Maks Duhovnik, Ruben Sterle Novak, Axel Kristjan Grčar in Maj Koderman (54,39 s). Na nedeljskem tekmovanju so fantje v štafetnem teku 4×200 osvojili tretje mesto. Štafeto so sestavljali: Maj Koderman, Luka Ficko, Ruben Sterle Novak in Axel Kristjan Grčar (1:56,69).

Če sta Emi Vehovar v sobotnem finalnem tek na 60 m v kategoriji u12 do bronaste medalje zmanjkali le 2 stotinki, je bila v nedeljo odločena, da v teku na 200 m ne dovoli presenečenj. Kljub vetru v prsa je v cilj pritekla kot najhitrejša in postala državna prvakinja v teku na 200 m v kategoriji najmlajših pionirk. Tilen Pretnar je v skoku v višino osvojil drugo mesto, preskočil je 1,35 m. Pionirke U12 so v štafetnem teku 4x200m, v sestavi Ana Sluga, Sofija Pavasović, Lina Zulić in Ema Vehovar, osvojile drugo mesto (2:05,62). Tretja je bila pionirska štafeta na 4x200m v sestavi Jakob Novšak, Taj Šoba, Tilen Pretnar in Domen Schuster (2:06,97). Sofija Pavasović je v skoku v višino in z novim osebnim rekordom osvojili drugo mesto,preskočila je 1,28 m.

Čestitamo vsem našim pionirčkom in pionirčicam!! Najboljši ste!!

Zaključili smo jesenski del tekmovanj, nekatere čakajo še šolska tekmovanja in mnogoboj v Novi Gorici, ostali pa že nestrpno pričakujejo atletske priprave v Vrsarju. Vsem skupaj pa želimo še veliko nepozabnih atletskih užitkov.