AdMassCGP_2024_100let logo

PS ZA STAREJŠE MLADINCE IN STAREJŠE MLADINKE

Novo mesto, 22 in 23. junij, 2019

V številčno skromni zasedbi, a ne brez favoritov, se je miuli vikend odvijalo prvenstvo Slovenije za starejše mladince in straejše mladinke. Vreme je zdržalo in tudi peta, zaključna etapa dirke po Sloveniji ni ovirala mladincev in mladink pri doseganju odličnih rezultatov.

Prvo medaljo je v soboto dopoldne osvojil Gaj Černigoj v metu kladiva, 6-kilogramsko orodje je zalučal 57,63 metrov daleč in osvojil srebrno medaljo. Njegov brat Tan je bil drugi v skoku v daljino, skočil je natanko 7 metrov, kar je tudi njegov nov rekord. Nepremagljiva kraljica na višini ostaja Lija Apostolovski, ki je v prvo preskočila višino 1,84 m nato pa bila trikrat neuspešna na višini 1, 87 m, ki je centimeter več od njenega osebnega rekorda. Zala Istenič je v kvalifikacijskem teku na 100 m tekla nov osebni rekord 12,04 s, v finalnem teku je zasedla drugo mesto (12,19 s). Tretja je bila v teku na 400m perspektivna mlajša mladinka Veronika Sadek (57,71 s).

Tine Sedej si je bron pritekel na 1500 metrski razdalji (4:15,58). Bronast je bil tudi Tilen Ulčar na visokih ovirah (15,73 s). Jernej Gumilar je v finalnem teku na 100 m malenkost zaostal za svojim rekordom, ki znaša 11,01 s a bil vseeno dovolj hiter za bron (11,15 s). Še en bron si je priskakala Manca Starešinič, ki je v zadnjem poskusu troskoka skočila najdlje (11,96 ). Jan Jenko Ranković je ponovno potrdil dobro formo in 400 m pretekel pod 50 sekundami (49,65 s), osvojil je srebrno medaljo. Srebrni so bili tudi fantje v štafetnem teku 4×100 m v sestavi: Nejc Lipovec, Mark Šarman Aleksander, Tan Černigoj in Jernej Gumilar. Njihov štafetni čas je znašal 43,81 s. Kim Šimenc je v teku na 100 m z ovirami zasedla tretje mesto (15,79 s).

V nedeljo  si je prvo posamezno medaljo priboril Bruno Šulman, ki je v teku na 400 m z ovirami osvojil drugo mesto (56, 22 s). Jernej Gumilar je izboljšal osebni rekord v teku na 200 m, tekel je 21, 94 s in zasedel drugo mesto. Gašper Verk je v skoku v višino preskočil isto višino kot zmagovalec (1,88 m) a v drugem poskusu. V teku na 3000 m je Tomaž Girandon sedem krogov in pol pretekel v času 10:03,45 in osvojil bronasto medaljo. Fantje so drugi tekmovalni dan zaključili s štafetnim tekom 4×400 m. Ekipo štafete so sestavljali; Jan Jenko Ranković, Nejc Lipovec, Samo Bergant in Bruno Šulman. Osvojili so tretje mesto (3:23,07 ).

V nedeljskem delu tekmovanja je Klara Lukan, zmagala v teku na 800 m (2:07,89 ). Poudarimo lahko še enkrat, da je  Klara pred tednom dni izboljšala rekord slovenske rekorderke v teku na 3000 metrov z zaprekami Maruše Mišmaš (9:27,02), ter mesecem dni, ko je v Tampereju postavila rekord v teku na 5000 metrov (16:11,34).

Tudi Zala Istenič je drugi dan tekmovanja nadaljevala z odličnimi nastopi saj je v teku na 200m osvojila drugo srebrno medaljo, teka je 25,08 s. Ajda Osolnik, ki je letos naredila skokovik napredek v skoku s palico je tako kot Zala osvojila drugo mesto, za svojim osebnim rekordom je zaostala le 5 cm, uspešno je preskočila 3,55 m. Metalka Tjaša Zajc je sunila kroglo 12,32 metra daleč in osvojila tretje mesto. Pred štafetnim delom je Eva Lazar zmagala v teku na 3000 m z zaprekami, tekla je nov osebni rekord (13:08,46).

Zaključni del tekmovanja je bil najbolj uspešen za našo žensko štafeto 4×400 m, saj je zadnja tekmovalka ciljno črto prečkala z ogromno prednostjo pred zasledovalkami (3:54,62). Zmagovalno štafeto so sestavljale; Klara Zakšek, Lina Šenica, Veronika Sadek in Klara Lukan.

Čestitamo vsem zlatim, srebrnim, bronastim, ter vsem, ki so tekmovali do zadnjega diha.