AdMassCGP_2024_100let logo

DVOJNA MASSOVA ZMAGA

V soboto, 27.6.2020 je v Novem mestu potekal Atletski pokal za pionirje in pionirke U16. Naši pionirji in pionirke so se v poletnih temperaturah odlično znašli in na koncu tekmovanja zasluženo osvojili naslov državnih pokalnih prvakov in prvakinj. Dvanajst najbolje uvrščenih v posamezni disciplini je prejelo točke (12 prvo uvrščeni in 1 točko dvanajsto uvrščeni), štafetni teki so prinesli dvojne točke. Naši pionirji so skupno zbrali 186 točk, drugi so bili pionirji iz Kronosa  (149  točk) in tretji Brežičani (90 točk). Pionirke so zbrale 176 točk, druge so bile pionirke iz Kronosa (127 točk) in tretje pionirke iz Kranjskega Triglava (123 točk).

Kar nekaj pionirjev in pionirk je osvojilo medalje. Med njih sodi tudi Axel Kristjan Grčar, ki je osvojil dve srebrni medalji, prvo v metu kladiva (28,07 m) in drugo v skoku v višino (1,65 m), Jakob Turk se je kot edini tekmovalec v hoji podal na 3000 metrsko razdaljo in prispeval 12 točk. V skoku s palico je Matic Zupan z novim osebnim rekordom osvojil drugo mesto (3,00 m). Bronasto medaljo je v teku na 100 m osvojil Val Velkavrh (12,21 s). Bronasto medaljo in 10 točk za ekipno zmago je prispeval tudi Jakob Novšak, ki je v troskoku skočil 10,30 m.

Pri pionirkah si je Lina Keder v finišu teka na 1000 m pritekla bronasto medaljo. V skoku s palico je bila Neža Rigler druga, preskočila je 2,70 m in tretja Flora Omerčević s preskočenimi 2,50 m.

V zaključnem delu tekmovanja so sledili štafetni teki 4×100 in 4×300. David Meglič, Jakob Turk, Val Velkavrh in Žiga Štraus so suvereno zmagali v štafetnem teku 4×100. Urban Bergant, Luka Bronič, Gal Gmajnar in Gregor Pangeršič pa so v štafetnem teku 4×300 osvojili srebrno medaljo.

Pionirke so v štafetnem teku 4×100 m osvojile drugo mesto, srebrno štafeto so sestavljale; Neža Rigler, Ema Vehovar, Lucija Žuvela in Demi Matak.

Čestitamo vsem, ki so doprinesli točke k dvojni zmagi!